HÁZENÁ   VELKÁ   BYSTŘICE z.s. - Mladší dorost

mistráky mladší dorost

baráž o 1. ligu
                                         Mladší dorostenci zvládli baráž a po roce vrací 1. ligu do Velké Bystřice !!!
 Po přesvědčivém vítězství ve druhé lize ml. dorostenců, kdy jsme jediné dva body ztratili v desátém kole v Hranicích, nás čekaly zápasy pravdy v nevyzpytatelné baráži. Naším soupeřem byl tým SKKP Handball Brno, který byl pro nás velkou neznámou. Svou soutěž ovládli stejně jako my s jedinou ztrátou kytičky a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj.
 První zápas jsme hráli doma před našimi fantastickými fanoušky, kteří nás tým celý zápas hnali za vítězstvím, které se ale nerodilo lehce. Kluci možná pod tíhou zodpovědnosti nehráli to, na co jsme u nich byli celý rok zvyklí a brněnští hráči nás zle potrápili, když první půli jsme do konce o branku prohráli. Důvodů by se našlo hned několik, ale ten nejzásadnější byl, že jsme nehráli kolektivně a zbytečně jsme se pouštěli do soubojů jeden na jednoho. K tomu jsme přidali nedůslednou obranu, ale nakonec jsme vydřeli vítězství o jednu branku a získali důležité body.
 K odvetě jsme jeli s mírnou psychologickou výhodou a na tahu byl tým Brna. Ale naši hráči odehráli zápas tak, jak jsme byli po většinu sezóny zvyklí. Výborný Vojta v brance, důrazná obrana, variabilní hra v útoku a hlavně kolektivní výkon, kdy na všech byla vidět velká touha po vítězství. A byť do dvacáté minuty byl zápas vyrovnaný, tak poté přišla naše pětibranková šňůra, která nastartovala naši cestu za přesvědčivým vítězstvím. Větší sportovní kvalitu uznal i domácí trenér a my jsme si mohli říci – MISE SPLNĚNA!!!
 Závěrem patří poděkování všem hráčům nejen za baráž, ale za předváděné výkony po celou sezónu. Těm pro který to byl poslední zápas v kategorii mladších dorostenců přejeme, aby se jejich hráčská kariéra nadále ubírala tím správným směrema s těmi ostatními se po krátké letní přestávce vrhneme do přípravy na další sezónu. Nezbytné díky patří také všem fanouškům, rodičům za pomoc s dopravou na utkání a také našim partnerům za podporu.

HÁZENÁ Velká Bystřice  vs  SKKP HANDBALL Brno   27 : 26 (13 : 14)
Hráči (branky):V. Zácha (br), Š. Souček (6), A. Vodička (5), B. Možíš (5), J. Dobeš (5), V. Micka (3), V. Haderka (2),
                         D. Schaffner (1), R. Černý, F. Buršík, J. Vysloužil, M. Pelák, V. Pospíšil.

SKKP HANDBALL Brno  vs  HÁZENÁ Velká Bystřice  23 : 34  (12 : 17)
Hráči (branky): V. Zácha (br+1), Š. Souček (9), A. Vodička (5), B. Možíš (5), J. Dobeš (5), D. Schaffner (3), M. Pelák (3),
                         V. Micka (2), V. Pospíšil (1), R. Černý, J. Vysloužil, F. Buršík.

neděle 13. 5.
               Mladší dorost: TJ NOVÝ JIČÍN  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  31 : 45 (14 : 25)
P
oslední  zápas základní části nebyl z naší strany úplně top. Bezstarostná hra, ve které se moc nebránilo a spálilo se spousta vyložených šancí  ale stačila na pohodlné vítězství. A to i přes velkou snahu domácích, kde řádil Martin Hrachovec , který nám nasázel 22! branek…
 Jak se později ukázalo, tak domácí hráči měli za případnou výhru slíbené řízky a my jen doufáme, že kvůli nám nešli spát bez večeře…
 Teď už se soustředíme na nejdůležitější část sezóny, kterou je baráž o postup do první ligy, kde se ve dvou zápasech utkáme s SKKP Brno. První zápas se odehraje už tuto neděli v 15:30 na Letné, na který všechny fanoušky co nejsrdečněji zveme a věříme, že naše hráče přijdou podpořit v hojném počtu.
Hráči (branky): V. Zácha (br), B. Možíš (12), D. Schaffner (8), A. Vodička (6), V. Micka (5), R. Černý (4), V. Haderka (4),
                        J. Vysloužil (2), M. Pelák (2), F. Buršík (2).

neděle 6. 5.
            Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  TJ CEMENT HRANICE  40 : 31 (21 : 16)
 V neděli k nám zamířil celek Hranic, který nám jako jediný vzal na podzim body. Čekali jsme těžký zápas a to se také splnilo. Jak Hranicím, tak nám chyběli kluci ze základu, ale i tak byla hra vyrovnaná a měla spád. Nám dělal největší problémy Kuba Rumian, ale osobku jsme na nej hrát nechtěli. Nakonec jsme Hranicím oplatili porážku a vyhráli jsme 40 : 31. Všem patří dík za předvedený výkon.
Hráči (branky): V. Zácha (br), B. Možíš (11), A. Vodička (8), V. Micka (7), D. Schaffner (5), V. Haderka (3), R. Černý (2),
M. Pečinka (2), J. Vysloužil (1), F. Buršík (1).

pátek 27. 4.
            Mladší dorost:  SK ŽERAVICE  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  26 : 30 (13 : 19)
 Netradičně v pátek jsme odehráli další mistrák, tentokrát v Přerově, kde má základnu družstvo z Žeravic. A jak byl netradiční termín, tak i náš výkon postrádal vše, co naši hru doposud zdobilo. A tak nechybělo mnoho a mohli jsme domů odjet s prázdnou. Domácí tým nás zle potrápil zejména ve druhé půli, kdy nám opravdu nešlo vůbec nic.
Ale tak to někdy chodí a my věříme, že pro naše kluky byl tento zápas dostatečně poučný hlavně před barážovým soubojem s SKKP Brno.
 Na závěr ještě poděkování do Žeravic, za přeložení zápasu a klukům pochvala pouze za dva body!

Hráči (branky): V. Zácha (br), A. Vodička (10), B. Možíš (7), J. Dobeš (5), M. Pelák (2), D. Scahffner (2), V. Micka (2),
                          R. Černý (1), V. Pospíšil (1), M. Pečinka, J. Vysloužil.

sobota 21. 4.

Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  TJ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM  45 : 28 (25 : 15)
 Do zápasu s druhým týmem tabulky jsme nastoupili bez zraněných Pepy Dobeše, Fífy a nemocného Vojty Haderky a ve stoprocentní zdravotní pohodě nebyli ani Tony a Schaffi. Přesto jsme do utkání nastupovali jako favorit, i když hosté přijeli v plné síle.
 Do desáté minuty byl stav vyrovnaný (7 : 7) a to zejména proto, že kluci nehráli dobře v obraně, byť jsme na to před zápasem kladli velký důraz. Tato herní činnost se výrazně zlepšila po příchodu Pospy na plac a od té chvíle už se skóre navyšovalo převážně na naší straně.
 Začátek druhého poločasu byl z naší strany trošku laxní a zase především v obraně. Zákonitě přišel náš timeout po kterém si kluci vzali k srdci naše připomínky a neudělali ze zápasu zbytečné drama.
Soustředěným bojovným výkonem dohráli zápas až do konce a nás těší, že podle ohlasů z hlediště se na to dalo opravdu dívat. Touto výhrou jsme si definitivně pojistili první místo a zajistili si účast v baráži o postup do první ligy, která se odehraje v druhé polovině května. Do té doby ale ještě musíme odehrát ještě tři zápasy základní části, které si kluci snad náležitě užijí.
 Závěrem díky všem za poctivý, kolektivní přístup a to i těm, kteří se na hřiště tolik nedostali.
Hráči (branky):V. Zácha (br), A. Vodička (11), Š. Souček (8), V. Micka (8), B. Možíš (7), D. Schaffner (5), J. Vysloužil (2),
                        V. Pospíšil (2), R. Černý (1), M. Pelák (1), M. Pečinka.

sobota 14. 4.

Mladší dorost:  HÁZENÁ Velká Bystřice  vs  TJ SOKOL  LUHAČOVICE   51 : 26 (21 : 12)
 Dalším soupeřem našich mladších dorostenců byl tým, který se nachází ve spodních patrech tabulky. Směrem dopředu byla naše hra bez problémů, horší výkon jsme podali v obraně. Přestože jsme kluky upozorňovali na to, že mají bránit zodpovědně a naplno, opak byl pravdou. Nepomohl ani „motivační“ prvek ve formě výběhů na skalku. A tak jsme do druhé půle stáhli jednoho hráče a hráli v pěti. Od té chvíle byla naše obrana mnohem lepší a kluci ukázali, že to jde.
 Velkou pochvalu zaslouží starší žák Kuba Salašnyj, který si odbyl premiéru v dorostenecké soutěži v brance a předvedl pár výtečných zákroků včetně chycené sedmičky!
 Takže povinné body. Příští sobotu doma přivítáme druhý tým tabulky – Rožnov pod Radhoštěm a všechny fanoušky srdečně zveme na tento jistě zajímavý zápas.
Hráči (branky):J. Salašnyj (br), D. Schaffner (15), A. Vodička (9), M. Pelák (7), V. Micka (7), B. Možíš (6),
                        J. Vysloužil (3), V. Pospíšil (2), F. Buršík (1), R. Černý (1), M. Pečinka.

sobota 7. 4.
                Mladší dorost:  SOKOL OSTRAVA  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  33 : 49 (19 : 23)

K dalšímu mistráku jsme tentokrát vyrazili na sever Moravy, kde na nás čekal nevyzpytatelný tým z Ostravy.  Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vycházet ze zabezpečené obrany a maximální bojovnosti. Kluci si naše pokyny vzali k srdci a ve hře jeden na jednoho domácím mnoho nedovolili. Těm však nadmíru dobře vycházela střelba z dálky, a tak o poločase nebylo zdaleka rozhodnuto.
 Ve druhé části jsme změnili obranný systém a podařilo se nám tím eliminovat střelecké schopnosti Daniela Igeniese. My jsme naopak byli produktivní ze všech pozic a od jedenácté minuty jsme rozhodující šňůrou čtyř branek získali uklidňující náskok (33:25), který jsme už jen navyšovali až na konečný rozdíl.
 Všechny kluky musíme pochválit za bojovný přístup a hlavně za dodržování taktických pokynů. Naši  hru opět zdobil kolektivní výkon, který je základem úspěchu.

Hráči (branky):  V. Zácha (br), Š. Souček (10), B. Možíš (9), D. Schaffner (8), A. Vodička (7), V. Pospíšil (4), M. Pelák (3),
                           V. Micka (3), R. Černý (2), F. Buršík (2), V. Haderka (1), J. Vysloužil.

sobota 24. 3.
                Mladší dorost: HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HC ZUBŘÍ "B" 48 : 29  (28 : 16)
 Do tohoto utkání jsme nastoupili bez několika zraněných nebo nemocných hráčů, a tak jsme tým doplnili staršími žáky.
Po počátečním seřizování mířidel, kdy jsme netrefili branku, anebo pro změnu trefili hostujícího brankaře jsme průběh zápasu vzali do svých rukou a nepřipustili jsme žádné zbytečné drama. Ve druhé půli se naším největším nepřítelem stal přelepený balon, díky kterému si kluci nebyli schopni přihrát a nebo trefit branku, ale to byla jedna z mála komplikací v tomto zápase. Takže pochvala všem, za zvládnutý zápas.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), D. Schaffner (11), Š. Souček (10), A. Vodička (8), B. Možíš (6), J. Vysloužil (5),
M. Pelák (4), F. Buršík (2), R. Černý (2), M. Pečinka.

Mladší dorost:  HBC OLOMOUC 1966  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  25 : 40 (9 : 21)
 Na tradiční derby jsme se jako vždy velmi těšili a očekávali jsme těžký, napínavý zápas. Domácí do něj nastoupili bez svého nejlepšího střelce Dana Sovy, naopak my jsme přijeli v podstatě v plné sestavě.
 Do zápasu jsme vstoupili zodpovědně a odhodlaně a ve všech činnost jsme byly lepším týmem. Fungovala obrana, za kterou čaroval Vojta v bráně a v útoku jsme se dokázali prosadit ze všech pozic. V desáté minutě jsme vedli 10:3 a o osudu zápasu bylo v podstatě rozhodnuto. Kluci dál pokračovali v nastaveném tempu a navyšovali naše vedení až na dvanáctibrankový poločasový rozdíl.
 Pod dojmem vysokého vedení jsme do druhé části nastoupili poněkud laxně, v útoku jsme byli statičtí, začali jsme kupit technické chyby a domácí tyto ztráty dokázali trestat snadnými góly z trháků. Nejvíc nás mrzelo, že se kluci po těchto ztrátách odmítali vracet do obrany. Tento špatný úsek jsme přerušili time-outem, po kterém se naše hra vrátila do starých kolejí a zápas jsme dohráli tak, jak jsme si předsevzali.
 Další dva body jsou tedy doma a my si dál kráčíme za svým cílem, kterým je baráž o postup do 1. dorostenecké ligy.
Hráči (branky): V. Zácha (br),J. Dobeš (11), D. Schaffner (9), A. Vodička (8), Š. Souček (7), V. Micka (3), V. Pospíšil (1),
                         V. Haderka (1), R. Černý, B. Možíš, J. Vysloužil, F. Buršík.

sobota 3. 3.

Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HC ZLÍN  38 : 24 (18 : 12)

V dalším kole jsme na doma přivítali tým z horních pater tabulky - Zlín. Vstup do zápasu jsme měli přímo snový, dobře šlapala obrana, za kterou čaroval neprůstřelný Vojta. Směrem dopředu jsme hráli rychle a ve čtrnácté minutě byl stav 12:3. Následoval time-out hostí, po kterém tempo hry trochu uvadlo a Zlínští hráči vyrovnali hru, ale i tak se nekonalo žádné drama a zápas jsme v klidu dovedli do vítězného konce.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), Š. Souček (8), B. Možíš (7), D. Schaffner (7), F. Buršík (4), V. Micka (4),
                          V. Pospíšil (3), A. Vodička (3), J. Vysloužil (1), V. Haderka (1), R. Černý.

neděle 25. 2.
                                   Mladší dorost:  HÁZENÁ UNIČOV  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  17 : 42 (10 : 23)
 Nedělní zápas v Uničově, kam jsme odjížděli jako favorité se zpočátku nevyvíjel podle představ. Nedůsledná obrana, přechod do útoku připomínal odbavování zákazníků v Penny u pokladen a soupeřova brankáře se někteří rozhodli zabít. Tomáš Pečínka trefně poznamenal, že jsme se přizpůsobili soupeřově tempu. Snad to bylo i tím, že plocha byla neuvěřitelně kluzká a kluci, kteří jsou zvyklí na rychlé změny směru a starty na balón se s tím museli sžít. V druhé půlce na palubovku nastoupil úplně jiný tým, na kterém bylo vidět, že je házená baví. Co nám vycházelo byly signály a obrana v druhé půlce fungovala, jak má. Vojta v bráně začal házet trháky a tím jsme soupeře udolali. Takže konec dobrý, všechno dobré.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), D. Schaffner (13), B. Možíš (9), V. Haderka (6), R. Černý (5), J. Vysloužil (4),
                          V. Pospíšil (4), M. Pečinka (2).

sobota 17. 2. 2018
                                 Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  TJ HOLEŠOV  67 : 21 (28 : 12)
 V prvním jarním zápase jsme doma přivítali poslední celek tabulky. Byli jsme velmi zvědaví, jak to celé dopadne, protože do poslední chvíle nebylo jasné, kolik kluků k utkání nastoupí. Chyběl Vojta Zácha (nemoc), starší žáci si plnili své povinnosti na žákovské lize, Fífa stále bojuje s bolavými zády a Tony promarodil čtrnáct dní. Nakonec jsme se sešli v osmi hráčích, což nám dávalo naději, že se žádné překvapení konat nebude.

Do branky se postavil Pepa Dobeš a za svůj výkon si zaslouží absolutní uznání. Pochytal spoustu střel, naházel velké množství trháků, ale největší pochvalu má za parádní organizaci obrany a oprávněně se stal "hráčem zápasu".
 Obraz hry byl v podstatě celých šedesát minut stejný. Dá se říci, že postupný útok jsme v podstatě nehráli a většinu branek jsme vstřelili z rychlých útoků, kde si zaběhal především Schaffi, ale ani ostatní hráči nezůstávali pozadu. Konec zápasu jsme dohráli v exhibičním tempu a k vidění byly otočky, nahazovačky i zadovky (Štěpek, Tony), prostě něco pro diváky, kterých se sešlo nezvykle mnoho, za což jim děkujeme.
 Kluky z Holešova musíme pochválit za to, že bojovali až do konce, přestože bylo od začátku jasné, že jsou bez šance na slušný výsledek.

Hráči (branky):J. Dobeš (br), D. Schaffner (16), Š. Souček (14), A. Vodička (12), V. Micka (12), B. Možíš (9),

V. Pospíšil (3), J. Vysloužil (1).

neděle 26. 11.

Mladší dorost: TJ SOKOL LUHAČOVICE  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  25 :  40 (12 : 24)

K poslednímu zápasu podzimní části jsme odjeli do Luhačovic. Z různých důvodů jsme měli pouze sedm hráčů, takže bylo jasné, že se kluci zapotí. Přes tuto komplikaci jsme utkání s přehledem, jedinou výtku máme k druhému poločasu, kdy naší hru ozdobilo příliš mnoho technických chyb.
 Podzimní část jsme až na zaváhání v Hranicích zvládli, neznamená to ale, že usínáme na vavřínech. Spousta soupeřů se na nás bude chtít vytáhnout a jaro bude ještě velmi zajímavé. Pokud ale kluci potáhnou za jeden provaz a kolektivní hru povýší nad svá ega, věříme, že cíl, který jsme si stanovili před sezónou  splníme.

Hráči (branky):  V. Zácha (br), A. Vodička (15), D. Schaffner (10), B. Možíš (7), J. Vysloužil (5), V. Zedník (2), R. Černý (1).

sobota 25. 11.
                   Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  TJ NOVÝ JIČÍN  54 : 17 (25 : 8)
 Hosté přijeli bez svého nejlepšího střelce Hrachovce a na jejich hře to bylo znát. Od začátku jsme byli pány na hřišti a rychlou hrou jsme navyšovali skóre až ke konečnému výsledku. Na hřiště se dostali všichni hráči, každý se dokázal prosadit střelecky včetně Vojty Záchy, který chladnokrevně proměnil sedmičku. Kluky chválíme za to, že soupeře nepodcenili a hráli naplno až do konce.
Hráči (branky): V. Zácha (br+1), J. Dobeš (16), A. Vodička (10), D. Schaffner (9), B. Možíš (7), J. Vysloužil (4), R. Černý (3), V. Zedník (3),
                           M. Pečinka (1).

úterý 14. 11.

Mladší dorost:  TJ CEMENT HRANICE  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  35 : 29 (17 : 14)
Z naší strany absolutně nevydařený zápas. Domácí na nás vlétli, výborně bránili, v útoku hráli trpělivě a skórovali z připravených šancí. Naší odpovědí na tuto hru byla nedůrazná obrana, technické chyby, zbrklost v útočné fázi a velmi špatnou produktivitu při zakončení. Jako nadstavbu jsme přidali protažené obličeje a ukřivděné výrazy. Co nám ale nejvíc chybělo, byla bojovnost všech hráčů a kolektivní hra!
Malá naděje na zvrat přišla v deváté minutě druhé půle, kdy jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky (22:21), poté však přišlo naše hloupé vyloučení (kolikáté už), čehož domácí využili k šestibrankovému trháku a rozhodli tak o svém naprosto zaslouženém vítězství.

Hráči (branky): V. Zácha (br), A. Vodička (7), B. Možíš (6), V. Micka (6), J. Dobeš (6), D. Schaffner (2), J. Vysloužil (1),
                         V. Haderka (1), R. Černý, V. Zedník, M. Pelák, V. Pospíšil.

sobota 12. 11.

Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE vs SK ŽERAVICE  45 : 26 (24 : 12)
 V dalším domácím utkání jsme hostili soupeře z nedalekých Žeravic. Kromě začátku zápasu, kdy jsme trošku hořeli na pravé straně obrany se celé utkání neslo v naší režii a hosty jsme jasně přehráli. Do zápasu jsme nasadili všechny hráče a snažili jsme se, aby odehráli stejný počet minut.
 S velkou střeleckou chutí odehráli zápas hlavně mlaďoši, ale pochvalu zaslouží všichni hráči, za odpovědný výkon.

Hráči (branky):V. Zácha (br), J. Dobeš (10), M. Pelák (9), V. Micka (5), V. Zedník (4), D. Schaffner (4), V. Haderka (4),
                       A. Vodička (3), R. Černý (2), V. Pospíšil (2), M. pečinka (1), B. Možíš (1), J. Vysloužil.

neděle 4. 11.

Mladší dorost:  TJ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  34 : 40 (16 : 20)
 Na horkou půdu v Rožnově jsme odjeli v téměř kompletní sestavě (chyběl jen Pepa Dobeš a Fífa) a očekávali jsme těžký a vyrovnaný zápas, protože domácí v soutěži stejně jako my ještě neprohráli. Navíc mají v kádru urostlé hráče, hlavně vysoké spojky, bratry Škarkovi.
Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu, domácí na nás nastoupili s velmi tvrdou obranou (chvílemi až moc), ale naši kluci už mají něco odehráno a nenechali se tímto stylem znechutit. Naopak okamžitě ukázali, že ani jim taková hra není cizí a zejména trio Mican, Pospa, Tony několikrát soupeři řádně znechutili jejich útočné snažení. To ovšem neznamená, že by ostatní bez zájmu přihlíželi. Naše obrana šlapala jako dobře namazaný stroj a co prošlo, tak dokázal svými zákroky ve většině případu likvidovat Vojta v bráně.
 Do prvního našeho vyloučení byl stav zápasu vyrovnaný, přesilovku domácí využili k vedení o dvě branky, ale jakmile jsme opět hráli v plném počtu, pětibrankovou šňůrou jsme otočili výsledek v náš prospěch (9:6) a soupeře už do vedení nepustili. Na konci prvního poločasu jsme vinou technických chyb dovolili domácím srovnat na 16:16, ale vzápětí přišla naše série čtyř branek, která do našich řad vnesla potřebný klid. Ve druhé půli, jsme už žádnou herní krizi neměli a zaslouženě jsme získali cenné dva body. Nutno ale pochválit domácí hráče, kteří byli velmi houževnatí a bojovali až do samého konce.
 Naše borce chválíme za bojovný a herně vyzrálý výkon. Potěšilo nás, že jsme mohli dát dostatek herního prostoru všem klukům, aniž by utrpěla kvalita naší hry, a že jsme konečně zahráli úspěšně nové signály. Nejvíc nás ale těší, že hrajeme kolektivní házenou a naše hra není založená jen na individuálních výkonech jednotlivých hráčů. V každém utkání dokáží téměř všichni kluci střílet branky a v tom vidíme největší rozdíl v porovnání s ostatními družstvy.
 Na závěr děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a vydatné fandění, které k těmto zápasům prostě patří a pomáhají klukům při jejich hře. Další zápas odehrajeme v sobotu 11. 11. doma ve 13:30 proti Žeravicím a všechny srdečně zveme do haly SK v areálu Na Letné.

Hráči (branky): V. Zácha (br), A. Vodička (10), B. Možíš (8), V. Micka (7), D. Schaffner (5), J. Vysloužil (3), V. Pospíšil (3),
                          V. Haderka (2), R. Černý (1), V. Zedník (1), M. Pelák.

sobota 14. 10.

Mladší dorost: HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  SOKOL OSTRAVA 41 : 23 (25 : 12)

V dalším kole jsme doma přivítali druhý tým tabulky a očekávali jsme těžký souboj o první příčku v průběžné tabulce. Navíc jsme tentokrát neměli Pepu Dobeše a stále zraněného Fífu.
 Začátek zápasu byl plně v naší režii. V útoku nám vycházelo absolutně všechno, zatím co hosty deptal svými zákroky skvělý Vojta Zácha v brance. Ve třinácté minutě jsme měli komfortní náskok 14:2 a postupně jsme do hry zapojili všechny hráče, vesměs starší žáky. Na kvalitě naší hry to ale nebylo poznat a stále jsme si drželi pohodlný náskok. I druhý poločas se nesl ve stejném duchu, nás nepostihla žádná herní krize a zápas jsme v poklidu dovedli do vítězného konce.
 Všechny kluky chválíme za bojovný a zodpovědný přístup během celého utkání. Potěšilo nás, že se všichni prosadili střelecky a také to, že kluci hráli to, co jsme po nich chtěli.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), D. Schaffner (10), A. Vodička (8), V. Haderka (5), B. Možíš (4), V. Micka (4), R. Černý (3), J. Dzieržava (3),                                J. Vysloužil (2), M. Pečinka (1), M. Pelák (1).

neděle 8. 10.

Mladší dorost:  HC ZUBŘÍ  “B“  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  32 : 47 (16 : 23)

V dalším kole druhé ligy mladších dorostenců jsme odjeli do Rožnova pod Radhoštěm, kde hrají domácí zápasy týmy Zubří z důvodu rekonstrukce zuberské haly. Po delší době jsme byli téměř komplet a tentokrát i s Vojtou Záchou v brance.
 Samotný zápas se od začátku do konce odehrával podle stejných not. Moc se nebránilo a o to víc se útočilo. V prvním poločase sice z naší strany nějaký náznak obrany občas byl, ale v tom druhém už ne. Naštěstí pro nás na tom domácí nebyli o mnoho lépe, a tak asi největší fušku měla paní zapisovatelka, která zároveň obsluhovala i časomíru J.
 Ale abychom jen nekritizovali. Vojta Zácha ukázal, jak moc je pro nás důležitý a opět předvedl pár slušných zákroků, starší žáci (Rosťa, Matěj, Vilda a Vojta) potvrdili, že do mladšího dorostu po právu patří. Pepa Dobeš opět ukázal, že pomalu prostě běhat neumí a všichni dorosti oplývali střeleckou chutí. Trošku nás také mrzí neproměněné sedmičky. Speciální pochvalu dostává Puchýř, za spoustu zablokovaných střel, zřejmě něco pochytil od spolužáků (volejbalistů) ve škole. Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou.
 Další utkání odehrajeme v sobotu doma s Ostravou a půjde o souboj prvního s druhým týmem tabulky. Všechny tímto srdečně zveme.
 Hráči (branky): V. Zácha (br), J. Dobeš (12), V. Micka (9), D. Schaffner (7), A. Vodička (6), B. Možíš (6), M. Pelák (3), V. Haderka (3),
                          J. Vysloužil (1), R. Černý, V. Zedník.

sobota 30. 9.

Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HBC OLOMOUC  40 : 34 (20 : 19)
 Ve čtvrtém kole jsme v domácím prostředí přivítali našeho tradičního soupeře z Olomouce. Nám tentokrát z různých důvodů chyběli Puchy, Vojta Zácha, Fífa, Pospa a Pepa Dobeš a tak jsme ke čtyřem dorostencům přibrali hned pět starších žáků, kteří ale vůbec nebyli jen do počtu.
Jak už to v derby bývá, hrál se vyrovnaný a bojovný zápas ve kterém převládaly útoky nad obranami. Nám dělal velké problémy Erik Kašpar, kterého jsme málokdy ubránili a který nám nastřílel nejvíce branek (12). Ale jinak jsme to byli my, kdo měl většinou v zápase navrch.
V brance se po dvou letech objevil starší žák Vojta Haderka, který se sice ze začátku trošku hledal, ale po pár minutách si vzpomněl, jak dobrým gólmanem byl a zejména ve druhém poločase vytáhl několik špičkových a důležitých zákroků a velkou měrou přispěl k naší výhře. Velkou radost nám udělali všichni mlaďoši, protože tento zápas zvládli opravdu výborně. Rosťa super obrana a v útoku několikrát správně vyhodnotil situaci a necpal do střelby ze špatných pozic. Adam se na pivotu dostal do zakončení a své šance chladnokrevně proměnil. Vilda a Matěj hráli s bolavými zády, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Mican hrál se silným nachlazením a bylo vidět, že ho to limituje především v obraně, ale i tak bojoval, tak jak jsme u něj zvyklí. Schaffi se rychle otřepal z nepovedeného zápasu ve Zlíně a hrál tak, jak ho známe. Poctivý v obraně a produktivní v útoku, kde byl hlavně z křídla téměř neomylný. Také Bobo odvedl poctivý kus práce. Odedřel obranu 5+1 a v útoku na středu tvořil hru a na křídle se zkušeně prosazoval. Bohužel ani jemu se nevyhnuly zdravotní problémy a zápas nakonec nedohrál. Střelnici si v hale otevřel Tony, který se prosazoval ze všech pozic včetně stoprocentních sedmiček a hostům nastřílel 17 branek!
 Hráči (branky): V. Haderka (br), A. Vodička (17), D. Schaffner (7), V. Micka (6), B. Možíš (5), A. Katinger (2), V. Zedník (2), M. Pelák (1),
                          R. Černý.

neděle 24. 9.
                                   Mladší dorost:  HC ZLÍN  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  37 : 42 (21 : 24)
 Po úvodních spíše zahřívacích kolech, jsme vyrazili na horkou půdu do Zlína. Domácí nás porazili na přípravném turnaji, a tak jsme očekávali těžký a vyrovnaný zápas. Problémy jsme měli už při skládání družstva, protože spousta hráčů se potýká s různými zdravotními problémy, takže jsme nakonec odjeli s devíti hráči a k tomu bez brankaře. Do branky se postavil Matěj, pro kterého to byla složitá premiéra bez jakékoliv přípravy a tréninku.
Samotný zápas měl rychlé tempo, a jak výsledek napovídá, bylo to hlavně o střelcích. Přestože jsme kluky nabádali k důkladné a zodpovědné obraně (aby to náš nováček mezi tyčemi měl jednodušší), většinu zápasu to bylo naopak a i když se našly světlé okamžiky, rozhodně v této činnosti máme co zlepšovat. Naštěstí pro nás, ani domácí gólman neměl svůj den, a tak děvčata u stolku zapisovatelů měla opravdu co dělat při této střelecké divočině.
 Velmi pozitivně vnímáme fyzičku našich hráčů, protože většina z nich hrála bez střídání a také jsme konečně dočkali pěkných kombinací a dobře zahraných signálů. Pochvala všem za bojovnost a jedna speciální pro Matěje za statečnost a tři zlikvidované sedmičky ;-)

Hráči (branky): M. Pelák (br), J. Dobeš (13), A. Vodička (11), B. Možíš (8), V. Micka (4), J. Vysloužil (3), D. Schaffner (3), R. Černý,
                          F. Buršík.

sobota 16. 9.
                               Mladší dorost:  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  vs  HÁZENÁ UNIČOV  55 : 13 (29 : 4)
   V nové sezóně poprvé před domácím publikem jsme přivítali soupeře z Uničova. Od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem a v jedenácté minutě svítilo na ukazateli skóre 10:0. Poté se vstřelené branky dočkali i hráči Uničova. Vzhledem k jasnému vývoji jsme stáhli jednoho hráče a zbytek zápasu hráli pět proti šesti.
 Opět jsme se prosazovali především z rychlých útoků a na nějaké signály či líbivé kombinace nebylo moc prostoru. A tak můžeme říci, že nás opět těší, že se střelecky prosadili všichni hráči a také Vojta Zácha v brance předvedl pěkné zákroky včetně chycené sedmičky. Ve druhém poločase se do brány po letech postavil Vojta Haderka a i on ukázal, že z brankářských dovedností nic nezapomněl.
  Hráči (branky): V. Zácha (br), V. Haderka (br+3), A. Vodička (11), V. Micka (8), B. Možíš (7), D. Schaffner(7), V. Pospíšil (7), M. Pečinka (4),
                           V. Zedník (4), J. Vysloužil (2), M. Pelák (1), F. Buršík (1).

sobota 9. 9.
                               Mladší dorost:  TJ HOLEŠOV  vs  HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE  20 : 54 (10 : 29)

K prvnímu soutěžnímu utkání sezóny 2017/2018 jsme odjeli do Holešova. Pro naprosto neznámý soupeř nastoupil i brankařem v pouhých šesti lidech a tak jsme po vzájemné domluvě nastoupili pět na pět.
 Zápas měl od začátku jednoznačný průběh, drtivá většina branek padla z rychlých protiútoků a kombinační hru jsme si moc neužili. takže nás může těšit v podstatě jen to, že všichni kluci vstřelili branky, velmi při chuti byl, kromě tradičních šutérů starší žák Rosťa. V brance vytáhl několik skvělých zákroků tradičně výborný Vojta Zácha.
  Hráči (branky): V. Zácha (br), J. Dobeš (12), D. Schaffner (12), A. Vodička (7), R. Černý (6), J. Vysloužil (5), B. Možíš (4), F. Buršík (4),